איך מתקנים מחשב נייד שנשפך לתוכו נוזל


במאמר הזה אתן מספר טיפים לגבי תיקון מחשב נייד שנשפך לתוכו נוזל.
חשוב מאוד!!!
אם נשפך נוזל על או לתוך המחשב הנייד ,יש להפסיק את העבודה לנתק את המטען ואת הסוללה באופן מיידי ,גם אם נראה שהכול בסדר והמחשב עובד.
חייבים לפרק את המחשב ולבדוק לאן חדר הנוזל ומה מידת הנזק שהוא עשה.רצוי לעשות את זה כמה שיותר קרוב למועד "האירוע" על מנת למזער נזקים. נוזל שנשפך לתוך מחשב נייד פועל באופן לא צפוי לפעמים, גם כמות קטנה יכולה להסב נזק משמעותי.
בוא נאמר שנשפך לך נוזל בכמות קטנה (כפית מים או קפה) על המקלדת. זיהית בעיות במקלדת, כבה את המחשב נתר את המטען ואת הסוללה באופן הכי מהיר שאתה יכול. צריך לפרק את המקלדת ולהביט מתחתיה אם יש סמני נוזל (ראה צילום).

תיקון מחשב שנשפך לתוכו נוזל
 
אם אין  סימני נוזל ,אנחנו מתקדמים הלאה . צריך להחליף מקלדת , עניין של מאות שקלים בודדים ואנחנו חוזרים לעבודה. אבל ,אם יש סמני נוזל מתחת למקלדת ,זה סימן שהנוזל עבר את המקלדת בדרכו ל... , נכון , הלוח הראשי.
בצמד התמונות הבא רואים את השלבים להגעה אל הלוח הראשי. במקרה הזה הלוח הראשי (בצבע כחול) רטוב ולכן צריך להוציאו ממקומו.

תיקון מחשב שנשפך לתוכו נוזלתיקון מחשב שנשפך לתוכו נוזל


אם יש נוזל על גבי הלוח הראשי יש לנגב אותו בעזרת מטלית סופגת  בעדינות מבלי לפגוע ברכיבים העדינים על הלוח. אם כבר רואים סמני חלודה קלים על הלוח יש לנקות בעזרת מברשת ואלכוהול נקי 91%-99% היטב בכל האזור שהיה רטוב ואפילו במקומות שנראים יבשים. שוב ,לעשות זאת בעדינות על מנת לא לפגוע ברכיבים שנמצאים על הלוח. כוונו אור אל הלוח שבידכם ובעזרת זכוכית מגדלת נסו לבדוק איפה אפשר לשפר את הניקוי שעשיתם.

תיקון מחשב שנשפך לתוכו נוזל

בגמר הפעולה ,חכו שהאלכוהול יתנדף  ובדקו שהלוח יבש. אל תרכיבו את המחשב גם אם אתם בטוחים שהכול יבש .השאירו אותו פתוח כמה שעות. חיזרו ובדקו עם פנס וזכוכית מגדלת אם יש סמני חלודה או סמני מים (מעין תרחיף לבן של האבנית שבמים) . אם כן נקו במברשת ואלכוהול. השאירו שוב ליבוש ובדקו שוב ,עד שתהיו בטוחים שהכול בסדר. דרך אגב ,גם אחרי תהליך כזה הסיכוי שהמחשב ישרוד את האירוע הוא 50- 50 , בשבילו זה כמו אירוע מוחי. הזמן יגיד את שלו...
הגענו לתהליך ההרכבה. הרכיבו תחילה את הלוח לתוך החלק התחתון ,חברו חלקים חיוניים בלבד (לוח רכיבי זיכרון וחיבור למסך) ולחצו על מתג ההפעלה . אם יש תצוגה ,כבו וחברו חלק נוסף כל פעם, בין הדלקה ובדיקת תצוגה. לבסוף כשהמחשב מורכב הדליקו ובדקו את כל הפונקציות העיקריות : תצוגה , עליית מערכת הפעלה, עכבר,מקלדת וכו. בתקווה שהצלנו את המחשב ושתמשיכו להנות ממנו . ובפעם הבאה ...את הקפה , שתו רחוק ממנו...


| נוזל על המחשב || תיקון מחשב || תיקון מחשב לאחר שפיכת נוזל |


 


* שם:
* טלפון:
 

 
עיצוב